O mně

    

 

Když něco opravdu, ale opravdu chcete a vy neposloucháte volání své duše, vždy se něco přihodí. Něco co Vám otevře cestu, i když v tu chvíli to nevidíte. U mě zasáhla nemoc. Díky nemoci jsem už nemohla dál vykonávat práci účetní. Byla jsem nešťastná a nevěděla co dál. Můj manžel mi ale řekl:  

  

"Jsi přeci keramička, nechceš dělat keramiku doma v klidu?" 

  

Najednou jsem věděla, že to je ta cesta. Cesta, po které mám jít. Všechny moje buňky se radovaly a radují dodnes. Byla jsem rozhodnutá dělat keramiku po svém, točenou na kruhu. Točit jsem se učila sama podle knížek a videí na youtube. Vše ostatní čerpám ze zkušeností a praxe v porcelánové výrobě, což je k nezaplacení. 

 

Kdysi jsem se vyučila keramičkou a roky pracovala v porcelánce. Konkrétně v Manufaktuře Chodov na Karlovarsku, která se specializovala na výrobu růžového porcelánu. Během mateřské jsem se rozhodla, že už nikdy, ale opravdu nikdy nebudu pracovat v porcelánce a nebudu se věčně máchat v hlíně. Začala jsem tedy studovat ekonomii a podnikání. 

  

Po mateřské jsem se musela ještě na čas vrátit zpět do porcelánky, ale tentokrát už do soukromé. Tady jsem měla možnost projít celým procesem výroby od lití do forem, glazováním, dekorováním, plnění pece, expedice.  

  

Po úspěšném ukončení studia, jsem nastoupila jako účetní do hotelu v Karlových Varech. Byla to práce snů. Krásné prostředí, skvělý pracovní kolektiv, skvělé platové ohodnocení, možnost využívat veškeré výhody hotelového komplexu.  

  

Časem mi začala chybět tvůrčí činnost a proto jsem začala malovat. Zpočátku se zdálo, že tímto bude moje kreativní duše uspokojena. Nebyla. Moje duše toužila po hlíně. Zabořit ruce to té tvárné, mazlavé hmoty. Jen jsem toužila po jiném zpracování. Nechtěla jsem lít hmotu do forem, mé ruce toužily vytvářet, točit, modelovat. 

  

Začala jsem sledovat české i zahraniční keramiky a snila o své vlastní dílně. Bohužel mi chyběla odvaha. Nechtěla jsem se vzdát jisté finanční svobody a jistoty, kterou mi poskytovala práce v účtárně. 

  

Jen díky nemoci jsem se vrátila zpět k řemeslu, kterého jsem se kdysi zřekla. 

Jen díky nemoci jsem pochopila, že keramické řemeslo je mým posláním, mou vášní, mou radostí. 

 

Specializuji se na kameninu pálenou při teplotě 1250°C, točenou na hrnčířském kruhu, ale i modelovanou volně z ruky, či z plátů. Keramiku vyrábím užitkovou, dekorativní i zahradní. 

  

Keramika určená pro styk s potravinami splňuje hygienické předpisy a je řádně atestována na hygienické stanici. 

  

V případě, že je Váš požadavek pro mě realizovatelný pracuji i na zakázku. 

  

Pokud jste dočetli až sem, jsem velmi vděčná za váš zájem a pozornost. 

  

Uživejte života s láskou, vděčností a pokorou .